بدنه خودرو

خرید آنلاین و اینترنتی بدنه خودرو

خرید بدنه خودرو و فروش قطعات بدنه ماشین و خودرو و ارسال فوری محصول درب منزل یا فروشگاه .خرید بدنه خودرو و قطعات بدنه خوردو و همچنین پخش قطغات بدنه خورو و ماشین به سراسر کشور از سری محصولات و مواردی است که شرکت آناتا در آن فعالیت می کنند .

قطعات و محصولات بدنه خودرو

قطعات بدنه خودرو

 • باله عقب یا اسپویلر
 • سپر خودرو یا بامپر (bumper)
 • جلوپنجره
 • قالپاق
 • گلگیر
 • چراغ
 • براکت
 • شلگیر
 • کاپوت
 • آینه

قطعات جلو پنجره خودرو

جلو پنجره یکی از بخش های مهم خودرو است که در سال های اخیر استفاده های زیادی از آن شده است .در نگاه اول این قطعه بخشی از بدنه خودرو است که باعث می شود نمای بیرونی و جلوی خودرو ظاهر مناسب و شیکی داشته باشد. عموماً بر روی این قطعه آرم و لوگوی خودرو نصب می شود .

امروزه چلو پنجره در تمامی خودرو ها نصب می شود. محل قرارگیری این قطعه در بخش جلویی خودرو و بین کاپوت و سپر جلو است . در پشت این قطعه رادیاتور خودرو  و فن های خنک کننده رادیاتور و یا فن کولر خودرو قرار دارد .

کار جلو پنجره خودرو چیست ؟

در گذشته ممکن بود جلو پنجره برای خودرو ها تنها به عنوان یک قطعه بدنه شیک به حساب بیاید که وظیفه آن حفظ زیبایی ظاهری خودرو بود اما امروزه وظیفه های این قطعه بیش از قبل شده است .

وظایف جلو پنجره در خودروهای امروزی 

 1. قرار گرفتن آرم و لوگوی کارخانه و خودرو که عموماً بر روی این قطعه نصب می‌شود .
 2.  اضافه کردن زیبایی خودرو و بهبود ظاهر بدنه و قسمت جلویی خودرو
 3. انتقال جریان هوا به صورت مستقیم به سمت رادیاتور جهت خنک کردن آب.
 4. انتقال جریان هوای تازه برای تنفس خودرو و ترکیب سوخت بنزین با هوا جهت احتراق در سیلندرها
 5. ایجاد مانع برای برخورد اجسام نوک تیز و سنگین به رادیاتور و سوراخ شدن آن
 6. انتقال آیرودینامیکی جریان هوا به داخل برای خنک کردن موتور
 7. افزایش ایمنی و جلوگیری از در دسترس بودن قفل کاپوت برای سارقین
 8. ممانعت از انتقال مستقیم آب به پشت سپر جلو ، کاپوت و موتور  خودرو در هنگام بارندگی

خرید اینترنتی چراغ خودرو

 چراغ جلو

هر خودرو دو مدل چراغ جلو دارد: نور پایین و نور بالا. این چراغها به راننده کمک می کنند تا در تاریکی مسیر جاده را ببیند و درعین حال به ماشین های روبرویی نشان می دهد که اتومبیلی در لاین مقابل در حال حرکت است. چراغ جلو نور پایین، نور ملایمی را توزیع می کند تا جلو و اطراف ماشین به اندازه کافی برای دید شما روشن شود و روشنایی آن، به حدی نیست که چشمان راننده خودروهای مقابل را آزار دهد. اما چراغهای نور بالا، نور را به صورت متمرکز توزیع می کنند که باعث آزار چشم راننده روبرویی می شوند و تنها باید زمانی از نور بالا استفاده کرد که ماشینی از روبروی شما نمی آید.

 چراغ عقب:

این چراغها، چراغهایی قرمز رنگ در پشت اتومبیل شما هستند و هر زمان که چراغهای ماشین را روشن کنید، روشن می شوند. این چراغها به راننده های پشت سری کمک می کنند تا ماشین شما را در تاریکی شب ببینند و فاصله شان را با شما تنظیم کنند

 

چراغهای مخصوص روز

این چراغها در جلو و عقب اتومبیل قرار دارند و با یک بار چرخاندن دسته چراغهای ماشین، روشن می شوند. هدف از طراحی این چراغها این است که حتی در طول روز هم آنها را روشن کنید تا سایر ماشین ها شما را راحت تر ببینند ولی در ایران روشن کردن این چراغها در طول روز کمتر رایج است.

 چراغهای مه شکن

این چراغها در نزدیکی چراغهای جلو قرار دارند و نورشان معمولا به سمت پائین تنظیم است تا بتوانند در شرایط آب و هوایی مه آلود، مورد استفاده قرار گیرند. هدف از استفاده از این چراغها این است که مانع از شکست وبرگشت نور در مه و در نتیجه بازگشت نور به سمت خود راننده می شوند. در آب و هوای مه آلود و زمانی که چراغهای جلو نور کافی را تامین نمی کنند، باید چراغهای مه شکن را روشن کنید

چراغهای راهنما

این چراغها در جلو و عقب خودرو و درکنار چراغهای جلو و عقب قرار دارند. وقتی شما چراغ راهنما را می زنید، به راننده های پشت سر و روبرویی تان هشدار می دهید که به زودی قصد گردش به راست یا چپ را دارید.

چراغ ترمز

این چراغها در کنار چراغهای عقب ماشین قرار دارند و با روشن شدنشان، به راننده های پشت سرتان اعلام می شود که شما سرعت ماشین را کم کرده اید یا قصد متوقف شدن دارید. به محض آنکه شما پایتان را روی پدال ترمز بگذارید، این چراغها روشن می شوند. البته باید مطمئن باشید که این چراغها سالم باشند و نسوخته باشند.

چراغ خطر (فلاشر)

این چراغ معمولا با نام فلاشر شناخته می شود و در بخش جلو و عقب اتومبیلها قرار دارند. وقتی شما فلاشر ماشین را روشن کنید، به راننده های دیگر اطلاع می دهید که با مشکلی روبرو شده اید؛ به عنوان مثال وقتی سنگ ریزه در داخل جاده ریخته شده، جاده لغزنده است، جلوی شما ترافیک ناگهانی است یا تصادفی در جلوی شما اتفاق افتاده و ماشین ها با سرعت کمتری در حال حرکت هستند، باید سریعا فلاشر ماشین را روشن کنید. 

چراغ راننده

این چراغها در داخل کابین ماشین قرار دارند و درصورتی که بخواهید داخل کابین ماشین را برای خودتان و یا سرنشینان ماشین روشن کنید، می توانید از این چراغ بهره بگیرید. مثلا اگر می خواهید نقشه را چک کنید یا در تاریکی در داخل ماشین دنبال چیزی بگردید، می توانید این چراغ را روشن کنید ولی نباید برای مدتی طولانی این چراغ را روشن نگه دارید؛ چون روشن بودن این چراغ قدرت بینایی راننده را کم می کند.

درکل قسمت بدنه خودرو دارای قطعات زیرمجموعه زیادی میباشد که ما در قسمت بالا برخی ازقطعات مهم مجموعه بدنه را توضیح دادیم

فروشگاه آناتا همیشه از قطعات با کیفیت در فروشگاه خود استفاده میکند

آناتا پارت در قسمت بدنه بابرخی از شرکت های بزرگی همچون دینا پارت،شرکتی بی نی سی ،کروزو…. همکاری میکند.

توصیه ما به شما این است از با کیفیت ترین قطعات استفاده نمایید، زیرا وقتی یک بار از قطعه خوب و با کیفیت استفاده کنید، فقط همان یکبار را هزینه کرده اید ولی چنانچه از قطعات ارزان قیمت و درجه دو استفاده نمایید باعث می شود طی زمان کوتاهی دوباره برای تعویض قطعه اقدام نمایید و علاوه بر اینکه خود قطعه آسیب میبیند باعث آسیب رسیدن به قطعات جانبی آن نیز می شود.

وهمچنین اکثر قطعات خودرو دارای دستمزد بالایی میباشند برای اینکه در یک مدت کوتاه از چندین بار خرید قطعه وپرداخت چندین باره دستمز استادکار از قطعات باکیفیت استفاده نمایید.